Aby zbudować profesjonalnie wyglądającą stronę na WordPressie, niekoniecznie musisz kupować motyw lub płacić za stworzenie własnego. W sieci nie brakuje dobrej jakości darmowych propozycji. Gdzie je znajdziesz?
Dla kogo darmowy szablon?
Oczywiście szukanie darmowych motywów to rozwiązanie dla oszczędnych. Tych płatnych jest większy wybór oraz możesz liczyć na wsparcie techniczne, aktualizacje oraz gratisowe pluginy. Z kolei motyw pisany na zamówienie w będzie skrojony pod Twoje potrzeby oraz nie znajdą się w nim zbędne „fajerwerki”, które mogą wpłynąć na szybkość działania strony oraz stopień trudności jej obsługi. Dodatkowe, zaawansowane pluginy lub spersonalizowany motyw mogą nie być Ci potrzebne, jeśli chcesz stworzyć np. prostą stronę wizytówkową lub bloga. Darmowe motywy bez problemu wystarczą do budowy takich witryn a gratisowe wtyczki najczęściej mają swoje darmowe odpowiedniki.
Gdzie znajdziesz bezpłatne motywy?
- WordPress.org
Na stronie WordPressa darmowe motywy możesz wyszukiwać na podstawie rodzaju strony (np. blog, strona firmowa itp.) lub schematu jej budowy. Dostęp do wyszukiwarki motywów masz również z poziomu swojego panelu administracyjnego strony na WordPressie, gdzie możesz od razu je zainstalować.
- justfreethemes.com
Jest tu ponad 1200 darmowych motywów z podziałem na kategorie: biznes, e-commerce, blogi czy portfolio fotograficzne.
- Template Monster
W sklepie obok płatnych motywów jest także spory dział z darmowymi. Wyszukiwanie umożliwia szereg kategorii.
- po prostu… Google
Na blogach i w serwisach zajmujących się tematyką WordPressa i pokrewną znajdziesz najnowsze zestawienia najlepszych darmowych motywów. Zawsze szukaj TOP 10 (czy 30, 100) z aktualnego roku, aby znaleźć te możliwie najbardziej nowoczesne. W artykułach są najczęściej również opisy funkcjonalności motywów.
Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na hosting dla swojej przyszłej strony, koniecznie skorzystaj z naszej oferty specjalnie dla WordPressa.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ NA BLOGU:
- 10 darmowych motywów WordPress wartych uwagi
- Przyspiesz swój WordPress za pomocą Memcached lub Redis!
- WordPress z CDN nazwa.pl: szybkość i bezpieczeństwo!