Jesteś programistą, chcesz uruchomić własny serwis gier, a może tworzysz nowy projekt, który wymaga niezawodnego serwera do zadań specjalnych? Jeśli odpowiedź na przynajmniej jedno z powyższych pytań jest twierdząca – VPS będzie rozwiązaniem idealnym dla Ciebie! Pełna kontrola nad systemem operacyjnym, instalowanym oprogramowaniem oraz wirtualizacja KVM to tylko kilka zalet wyróżniających serwery VPS w nazwa.pl. Nie zapominaj, że u nas możesz także wybrać szybkość taktowania procesora na swoim serwerze VPS, a do Twojej dyspozycji, oprócz systemów Linux, jest także Windows Server. W ofercie nazwa.pl znajdziesz serwer o niezwykłej mocy 16 vCPU z taktowaniem zegara 3.3 GHz. Taka maszyna bije niejednego „dedyka” na głowę i jest dowodem na to, że serwer VPS w nazwa.pl, który uruchomisz w mniej niż minutę, daje Ci prawdziwe pole do popisu!
VPS, czyli Virtual Private Server, to rodzaj serwera wirtualnego, który posiada wszystkie zalety serwera dedykowanego, ale przy tym nie jest on „fizyczną” maszyną, a jej w pełni separowaną od pozostałych częścią. Użytkownik serwera VPS otrzymuje możliwość pełnego zarządzania systemem operacyjnym, co w przypadku systemów Linux oznacza dostęp do konta root, a w przypadku systemu Windows – konta Administratora. Zyskuje w ten sposób możliwość konfiguracji środowiska za pomocą aplikacji i programów według własnych potrzeb. Pomaga w tym pełna wirtualizacja KVM, która umożliwia uruchamianie nawet najbardziej zaawansowanych projektów.
Serwery VPS są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie wymagana jest elastyczność konfiguracji środowiska i duża moc obliczeniowa. W rękach developerów znajdują one zastosowanie jako środowisko programistyczne, w firmach są wykorzystywane do prowadzenia systemów CRM i księgowości czy świadczenia usług na rzecz Klientów. Popularne jest również wykorzystania VPS‑ów jako serwerów gier czy jako serwerów VPN.
PRZECZYTAJ TAKŻE:
- Co warto wiedzieć o parametrach serwera VPS przed rozpoczęciem korzystania z tego typu usługi?
- Co to jest oprogramowanie ERP i dlaczego warto je wdrożyć?
Linux i Windows na serwerze VPS
Najistotniejszą cechą, która odróżnia serwery VPS od typowej usługi hostingowej, jest kontrola nad instalowanym na nim oprogramowaniem już od poziomu definiowanego przez system operacyjny. W nazwa.pl masz wybór pomiędzy najpopularniejszymi dystrybucjami systemu Linux oraz Windows Server Standard. Serwery posiadają pełen dostęp do konta root (Linux) lub do konta Administratora (Windows). Swoim serwerem możesz zarządzać z dowolnego miejsca na świecie.
PRZECZYTAJ TAKŻE:
- VPS z Windows Server od dzisiaj w nazwa.pl!
- Najnowsze obrazy Linuxa już dostępne na serwerach VPS w nazwa.pl
Wybierz szybkość taktowania procesora na swoim serwerze VPS
Serwery VPS w nazwa.pl działają w oparciu o procesory Intel Xeon E5 z taktowaniem zegara 3,3 GHz lub 2,2 GHz. Klienci mogą wybrać rodzaj procesora w zależności od planowanego zapotrzebowania na moc. Należy pamiętać, że im wyższa jest wartość taktowania zegara w procesorze, tym sprawniej dany serwer wykonuje wszystkie operacje.
Aby lepiej zobrazować różnice między zegarem 2.2 GHz i 3.3 GHz, przeprowadziliśmy testy szybkości usług VPS. Wykorzystaliśmy do tego najczęściej wybierany na świecie CMS – WordPress. Okazało się, że VPS z wyższym taktowaniem procesora działa aż o 40% szybciej! Wygenerowanie przykładowej strony poprzez procesor 3,3 GHz zajęło zaledwie 0,6 sekundy, a w przypadku procesora 2,2 GHz ten czas wyniósł 1 sekundę.
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Geolokalizowane adresy IP i Reverse DNS dla serwerów VPS nazwa.pl
W ramach usługi VPS nazwa.pl istnieje możliwość aktywowania dodatkowych adresów IPv4 (poza jednym publicznym adresem IPv4 dostępnym domyślnie dla każdego serwera), co zapewnia zdecydowanie większą swobodę działania, podnosząc poziom bezpieczeństwa przy korzystaniu z VPS-a. Za pomocą kolejnych adresów można wygodnie odizolować różne projekty, a nawet ustalić dla każdego z nich lokalizację geograficzną. Geolokalizacja adresów IPv4 jest możliwa w obrębie takich europejskich państw, jak Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania. Możliwe jest także uruchomienie Reverse DNS (revDNS) dla adresów IPv4, dzięki czemu można im przypisać unikalny rekord PTR będący np. nazwą domeny, która pracuje na serwerze.
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Rozwijamy się dla Was
Jesteś webmasterem i potrzebujesz dodatkowych funkcjonalności do działania swoich projektów? Chcesz przetestować nowe rozwiązania, które niebawem wdrożymy dla wszystkich użytkowników? Masz pomysł, jak jeszcze można rozbudować ofertę nazwa.pl? Skontaktuj się z naszym Działem Rozwoju, który dostępny jest pod adresem rnd@nazwa.pl.