Technologia CloudHosting
CloudHosting przewyższa tradycyjny hosting
CloudHosting z CDN nazwa.pl, czyli hosting w chmurze, to rozwiązanie nowoczesne, które przewyższa tradycyjny hosting, gdzie strona WWW obsługiwana jest jedynie na pojedynczym serwerze. Hosting w chmurze z usługą CDN nazwa.pl, oferuje większą szybkość działania, skalowalność zasobów oraz reakcję na awarie w ułamkach sekund. Na hostingu w chmurze z CDN nazwa.pl każda strona WWW obsługiwana jest jednocześnie w klastrach składających się z setek serwerów, które są wyspecjalizowane w obsłudze stron WWW, poczty e-mail, baz danych, FTP, SSH oraz zadań CRON. Każdy z wykupionych hostingów ma dostęp do setek procesorów i terabajtów pamięci RAM, a tylko parametry wykupionej oferty ograniczają to, z jak dużej liczby zasobów może skorzystać.
Dynamiczne przydzielanie zasobów z kilkuset serwerów
Przydzielaniem serwerów do obsługi przychodzących zapytań o strony WWW zajmują się urządzenia zwane load balancerami. Wybór odbywa się dynamicznie na podstawie poziomu obciążenia każdego z serwerów tworzących chmurę, a decyzje podejmowane są w czasie tysięcznych części sekundy. Któraś z obsługiwanych stron WWW zaczyna generować większy ruch? Nie ma mowy o żadnych spowolnieniach w działaniu, bo load balancery od razu wykryją taką sytuację i inteligentnie rozłożą ruch pomiędzy najmniej obciążonymi serwerami w chmurze nazwa.pl.
Hosting w chmurze jest szybszy
CloudHosting w nazwa.pl wykorzystuje bardzo szybkie procesory serwerowe Intel Xeon z wysokim taktowaniem 5 GHz, co daje pewność, że każda strona WWW będzie działała szybko i niezawodnie. Zastosowanie nowoczesnych dysków Intel Optane oraz technologii hostingu w chmurze powoduje, że szybkość działania każdej ze stron WWW jest niezależna od pory dnia i obciążenia generowanego przez serwisy WWW innych Klientów nazwa.pl. CloudHosting oferuje moc obliczeniową setek serwerów, a nie pojedynczego serwera jak w przypadku klasycznego hostingu.
Hosting w chmurze jest odporny na awarie
Poszczególne serwery w chmurze nazwa.pl mogą być w dowolnym momencie wyłączane, gdyż wszystkie zapytania o strony WWW zostają automatycznie przekierowywane przez load balancery do pozostałych, które cały czas działają. Awarie sprzętu, konserwacje systemów i wymiany podzespołów w poszczególnych serwerach nie mają wpływu na ciągłość działania obsługiwanych przez nazwa.pl stron WWW.
Gwarancja dostępności zasobów
Dzięki dynamicznemu rozłożeniu zasobów z setek serwerów działających w chmurze nazwa.pl, możliwe jest zagwarantowanie mocy obliczeniowej procesora dla każdej usługi hostingowej przez cały okres jej świadczenia, niezależnie od obciążenia generowanego przez strony WWW innych użytkowników. W przypadku tradycyjnego hostingu zapewnienie parametrów zajętości procesora nie jest możliwe, gdyż ilość wolnych zasobów na pojedynczym serwerze jest ograniczona wydajnością tego serwera, czyli stanowi ułamek możliwości jakie oferuje hosting w chmurze. Efektem przeciążenia serwera w tradycyjnym hostingu jest często obserwowane spowolnienie działania serwisów WWW w godzinach najwyższego obciążenia, gdy chce z nich skorzystać równocześnie najwięcej użytkowników.
Konteneryzacja LXC zwiększa bezpieczeństwo i niezawodność
CloudHosting wykorzystuje podczas działania konteneryzację LXC. Kontenery tworzone są w systemie operacyjnym, a dopiero wewnątrz każdego z nich uruchamiany jest komplet niezbędnych procesów. Zapewnia to separację każdej pojedynczej usługi na poziomie środowiska wirtualnego, wpływając tym samym na podwyższenie jej bezpieczeństwa, stabilności pracy i niezawodności działania.
Przechowywanie danych na macierzach dyskowych
Dane użytkowników usług CloudHosting nie są zapisywane lokalnie na dyskach zamontowanych w serwerach, ale umieszczane są na zewnętrznych macierzach dyskowych. Są one wyposażone w dyski wykonane w technologii 3D TLC NAND flash memory, które zapewniają wydajność na poziomie 50 GB oraz 10 000 000 IOPS na sekundę. Tak duża szybkość wykonywanych operacji, połączona z zaledwie 26 mikrosekundami potrzebnymi do zapisania danych, pozwala na zapewnienie błyskawicznej obsługi dla nawet najbardziej wymagających aplikacji.
Dowolna rozbudowa mocy obliczeniowej
Potrzebna jest dodatkowa moc obliczeniowa? Nie ma problemu, kolejne serwery dołączane są do chmury, a load balancery przekierowują na nie automatycznie część ruchu, równoważąc obciążenie w całym klastrze. Wszystko to odbywa się w sposób niezauważalny dla działania wszystkich obsługiwanych serwisów WWW. Gdy ruch maleje można również w sposób nieodczuwalny odłączyć część z serwerów, w trosce o mniejsze zużycie prądu i ochronę środowiska naturalnego.
Zduplikowane wszystkie elementy chmury
Wszystkie elementy chmury nazwa.pl są zduplikowane, począwszy od podwójnych torów zasilania, podwójnych zasilaczy w każdym urządzeniu, przez podwójną sieć, po wielokrotnie zduplikowane load balancery sterujące pracą wszystkich serwerów. Połączenia sieciowe realizowane są technologią światłowodową z prędkością do 100 Gbps, zapewniając bardzo niskie opóźnienia w transmisji i wysoką niezawodność działania. Zduplikowane macierze RAID synchronizujące pomiędzy sobą dane, zapewniają możliwość szybkiego powrotu do działania w przypadku dużych awarii dyskowych, a kopie zapasowe wykonywane do innych Data Center stanowią żelazne zabezpieczenie na wypadek całkowitej awarii nośników danych w podstawowych i zapasowych macierzach w chmurze nazwa.pl.
Certyfikat zarządzania bezpieczeństwem informacji
ISO 27001:2017
Usługi CloudHostingu w nazwa.pl realizowane są zgodnie z systemem zarządzania bezpieczeństwem informacji, co zostało potwierdzone przez urząd certyfikacji DEKRA wydanym certyfikatem ISO 27001:2017. Stanowi to gwarancje wdrożenia przez nazwa.pl odpowiednich procedur bezpieczeństwa związanych ze świadczonymi usługami hostingu w chmurze. Wdrożenie wysokich standardów bezpieczeństwa potwierdza również audyt PBSG, związany z uznaniem nazwa.pl przez Ministerstwo Cyfryzacji za Operatora Usługi Kluczowej dla cyberbezpieczeństwa Polski. Usługi CloudHostingu realizowane są z wypełnieniem wysokich standardów organizacyjnych i technicznych, gwarantujących bezpieczeństwo informacji i ciągłość działania wszystkich systemów informatycznych.